W KRAINIE PÓR ROKU


W KRAINIE POR ROKU PLAKAT PUBLIKACJA (1)
Obsada
Dominika Staniak 

Katarzyna Hernik
Anna Sienicka
Joanna Ewartowska
Bartosz Pergół
Monika Fusik 
Paulina Puk 
Aleksandra Kucek 
Dorota Mianowska 
Angelika Motulewicz 
Nela Perepłyś
Tomasz Murawski 
Aleksandra Składanowsk

„W krainie pór roku”
to bajka o dziewczynce, która decyduje się wyruszyć w świat, aby zdobyć zarobek i pomóc rodzinie w trudnej sytuacji materialnej. W ciemnym i groźnym lesie trafia do chatki starego mędrca, który odsyła ją na służbę do swoich córek – pór roku. Dziewczynka odwiedza kolejno każdą z krain, które zamieszkują królowe roku i odkrywa tam nie tylko piękno przyrody, ale także wartość swoich talentów. Bajka „W krainie pór roku” niesie ze sobą wiele wartościowych przesłanek. Przede wszystkim uczy, że warto pomagać innym i być dobrym człowiekiem. Uczy również, że nigdy nie można się poddawać, chociaż na naszej drodze czeka wiele trudności i rozczarowań. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci i dorosłych. Młodzi aktorzy grają w efektownych, uszytych specjalnie na potrzeby sztuki kostiumach, a różnorodna ścieżka dźwiękowa wciąga w wir bajkowych wydarzeń.

„W krainie pór roku” jest trzecim widowiskiem wykreowanym przez grupę teatralną „Żoliborz.pl”, która działa od 2012 roku. Opiekunami grupy są profesjonalni twórcy z TEATRU ME/ST: Magdalena Engelmajer (aktorka, scenograf i koordynator wydarzeń artystycznych) oraz Szymon Turkiewicz (reżyser, dramaturg i kompozytor).

Grupa teatralna „Żoliborz.pl”  ma na swoim koncie udział w wielu warszawskich festiwalach i wydarzeniach organizowanych przez Urząd Dzielnicy Żoliborz. Między innymi zdobyła wyróżnienie na Warszawskim Festiwalu Teatralnym Młodych w Starej Prochowni w 2014 roku za spektakl pod tytułem „51 STAN”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *