MAGDALENA ENGELMAJER

 

Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, prezenterka, scenograf, projektantka kostiumów teatralnych, organizatorka działań artystycznych, autorka warsztatów personalnych pod kątem metod aktorskich.
Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, wydział zamiejscowy we Wrocławiu. Od 2001 roku współpracuje z reżyserem Szymonem Turkiewiczem prowadząc Teatr Zakład Krawiecki we Wrocławiu, który w 2009 roku został przeniesiony do Warszawy i przemianowany na TEATR ME/ST (Duet Artystyczny ME/ST Magdalena Engelmajer/Szymon Turkiewicz).

Przygotowała wiele ról, za które otrzymała nagrody na festiwalach w Polsce i za granicą. Między innymi Grand Prix na festiwalu Tczew Zdarzenia 2005 oraz nagrodę publiczności za rolę w spektaklu „AAA pracy szukam, matkę oddam”. W swojej karierze otrzymała także tytuł Najlepszej Aktorki Dolnego Śląska. W 2007 roku została całoroczną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego a w 2013 otrzymała Stypendium Twórcze od m.st. Warszawy.

Obecnie gra główne role w propozycjach repertuarowych TEATRU ME/ST, który mieści się w Pałacu Zamoyskich przy ul. Foksal 2 w samym centrum Warszawy, m.in.: „Stosunki Prawne”, „Lady Wa-Wa”, „Dolne Partie – musical intymny”, „Fejs Bóg”, „Wspólna Sztuka”.

Jej praca, polega także na realizacji i organizacji akcji społecznościowo-teatralnych przyciągających do teatru nowych widzów (Niedziele Teatralno-Kulinarne, Kobiece Weekendy, Wspólna Sztuka). Poza tym, zajmuje się zdobywaniem funduszy, projektowaniem scenografii i kostiumów. Istotnym elementem jej aktywności zawodowej jest tworzenie i prowadzenie autorskich warsztatów personalnych pod kątem metod aktorskich.