NOC MISIA

Ignacio del Moral 
reżyseria / adaptacja tekstu / muzyka / wykonanie piosenki – Szymon Turkiewicz
scenografia / kostiumy – Magdalena Engelmajer 
komiks – Michał Engelmajer
Obsada – Magdalena Engelmajer, Maciej Owczarzak, Sebastian Stankiewicz

PRAPREMIERA POLSKA 17 PAŹDZIERNIKA 2009

Zabieramy widza w podróż do przeszłości.  Wraz z bohaterami cofamy się w czasie i oglądamy siebie w wieku nastu lat. Jacy byliśmy? Co nas ukształtowało? Czy do zdarzeń z naszego dzieciństwa wracamy z przyjemnością, czy może wyrzuciliśmy je z pamięci?

Bohaterowie sztuki postanowili wrócić do swoich wspomnień, aby rozliczyć się z tym, co nęka ich sumienie i aby przypomnieć sobie prawdę o wydarzeniach sprzed lat. To historia jednej nocy, podczas której wydarzyła się tragedia, mająca wpływ na ich dalsze życie. Jednym z głównych zadań jakie reżyser postawił przed aktorami było odszukanie w sobie zachowań charakterystycznych dla wieku 16-17 lat.

Od czasu do czasu warto wybrać się w podróż do przeszłości i przeżyć jeszcze raz te złe i dobre chwile, które ukształtowały naszą osobowość.

Spektakl „Noc Misia” to innowacyjne połączenie teatru, komiksu i muzyki. Bohaterowie sztuki płynnie przechodzą z rzeczywistości teatralnej w świat komiksu, a towarzysząca im nieustannie  muzyka, stanowi połączenie budujących nastrój dźwięków ilustracyjnych z dynamicznymi utworami z pogranicza hip-hopu, industrialu i elektropopu.

Połączenie teatru z komiksem dało unikalny rezultat artystyczny. Widz w magiczny sposób zostanie przeniesiony do alternatywnej rzeczywistości (slajdy komiksowe są wyświetlane na ekranie o rozmiarach 8 na 4 metry). Rysunki komiksowe stanęły na równi z aktorami, potęgując ogólne wrażenie sztuki, nadając rytm, tempo i nastrój poszczególnym scenom.

Autorem Komiksu jest MICHAŁ ENGELMAJER
Poniżej galeria wybranych obrazów.


Spektakl „Noc Misia” jest przeznaczony dla widzów powyżej 15 roku życia. Tytułowego Misia można spotkać  w internecie na Facebooku wpisując „Noc Misia” oraz na blogu www.nocmisia.blox.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *