fbpx
TEATR ME/ST

NIEZALEŻNI/PROFESJONALNI/TWÓRCZY

CASTINGI I PRACA TWÓRCZA DLA AKTORÓW NIEZALEŻNYCH

INFO OGÓLNE

Witajcie Aktorzy Niezależni!
Zapraszamy Was do pracy twórczej nad projektem online pt.: „KWARANTANNA”.

I ETAP – CASTINGI (ostateczny termin wysyłania filmów: 23 kwietnia!)

1. Prosimy o przesłanie nagrania video dotyczącego obecnej sytuacji (izolacji, ograniczonej aktywności, trudności związanych z pracę… i wszystkiego tego, co przyjdzie Wam do głowy.).
Nagranie powinno zawierać emocjonalny przekaz w dowolnej formie, np:
– strumienia świadomości
– opisu jakiegoś wydarzenia
– uchwyconego stanu emocjonalnego (ale ze słowami).

WAŻNE!
Potraktujcie to nagrania jak wystąpienie na scenie. Nie zwracajcie się do nas, ale do widzów. Wyobraźcie sobie, że jesteście na scenie i mówicie o czymś ważnym, co dotyczy was (waszej postaci), waszych przemyśleń i ogólnej sytuacji na świecie.
Chcielibyśmy aby to nagranie „zastąpiło” nasze spotkanie na żywo, dlatego zależy nam na tym, abyście pokazali siebie i swój warsztat aktorski.
To eksperymentalna forma castingu, dlatego zależy nam na tym, aby nagrany filmik miał w sobie element kreacji, czegoś twórczego co już w takiej formie „przyciągnie uwagę” widzów.

2. Nagranie nie musi być poddane obróbce technicznej. Proponujemy zrezygnować z montażu, efektów… a skoncentrować się na kwestiach aktorskich.

3. Nagranie powinno mieć minimum 2 minuty – maksimum 5.

4. Nagranie powinno być zrealizowane w poziomie, być w miarę
dobrze oświetlone i koniecznie w rozdzielczości HD (1920×1080).
Nagrywając filmik prosimy patrzeć w oczko kamerki (chyba, że wizja artystyczna będzie wymagała innego spojrzenia).

5. Gotowy filmik prosimy umieścić na YouTubie i przesłać do nas link:
kwarantanna.mest@gmail.com
W temacie maila prosimy wpisać: AKTOR/AKTORKA
Do maila załączyć:
– CV (jeśli nie posiadasz, to opisz krótko swoje doświadczenie zawodowe oraz wykształcenie – na potrzeby statystyk)
– oświadczenie następującej treści:
Oświadczam, że przesłany przeze mnie materiał na adres kwarantanna.mest@gmail.com należy do mnie. Jednocześnie wyrażam zgodę na umieszczenie swojego nagrania na stronie www.mestteatr.pl, fanpage’u,  instagramie, oraz – jeśli zostanę zaproszony do współpracy – użycia,  jako inspiracji, adaptacji lub wykorzystania w całości do stworzenia dzieła pt. KWARANTANNA przez twórców z TEATRU ME/ST.

II ETAP - SPEKTAKL

DOTYCZY 8 AKTORÓW WYBRANYCH W RAMACH CASTINGU ONLINE.
Praca nad projektem online „KWARANTANNA” będzie płatna. O szczegółach dotyczących wynagrodzenia zostaniecie poinformowani w mailu.
Sztuka ma być emocjonalnym zapisem stanu świadomości osób, które z dnia na dzień zostały „wrzucone” w inną rzeczywistość.
Ponieważ finalna wersja spektaklu/filmu będzie kompilacją nagrań z różnych miejsc/domów, oczekujemy elastyczności i wyrozumiałości jeśli chodzi o cały proces twórczy.
To nasza pierwsza realizacja „online” bez fizycznego kontaktu z aktorami, dlatego jesteśmy podekscytowani, ale także czujemy, że stawiamy pierwsze kroki na „nowym gruncie”. Idea projektu może ewoluować, dlatego sytuacja twórcza będzie dynamiczna, nieprzewidywalna i mamy nadzieję EKSCYTUJĄCA!
ZADANIA DLA AKTORÓW WYŁONIONYCH Z CASTINGU.
Ponieważ działania mają mieć charakter SPOŁECZNOŚCIOWY, chcemy aby o pracy nad akcją „KWARANTANNA” dowiedziało się jak najwięcej osób.
Dlatego wyłonieni z castingu aktorzy otrzymają w pierwszej kolejności „zadanie” społecznościowe, które będzie wstępem do pracy twórczej.

I ZADANIE – SZCZEGÓŁY

Pierwszym zadaniem w ramach pracy nad „KWARANTANNĄ” będzie zachęcenie 10 osób (znajomych lub nieznajomych) do podzielenia się swoimi przemyśleniami na temat kwarantanny na fanpage`u TEATRU ME/ST – zebrane materiały posłużą jako inspiracja do stworzenia monologów, etiud, scen itp. dla każdego aktora.

Mechanizm udostępniania materiałów omówimy na pierwszym spotkaniu online (będziemy korzystać z programu ZOOM).

Materiały nadesłane przez osoby, które do tego zachęcicie, posłużą jako baza, budulec oraz inspiracja do stworzenia dialogów, monologów, etiud oraz tego wszystkiego co będzie stanowić materiał, z którego zmontujemy finalną wersję projektu.
Jaka będzie ostateczna wersja filmu/spektaklu „KWARANTANNA”?
Tego nie wiemy!
Istnieje możliwość, że po premierze w sieci zdecydujemy się na jakąś formę prezentacji w naszym teatrze, ale to zależy od rozwoju ogólnoświatowej sytuacji.

UWAGA!
Castingi w ramach akcji „KWARANTANNA” mają doprowadzić do wyłonienia aktorów oraz realizacji projektu online.
Ponieważ w TEATRZE ME/ST planowana jest w tym roku kolejna premiera pt.: „MINIMALSI”, dwójkę aktorów zaprosimy do pracy nad kolejnym projektem, tym razem (mamy nadzieję:) w normalnym, teatralnym trybie pracy.

Wpisz szukane słowo i naciśnij ENTER
X