fbpx
TEATR ME/ST

TEATR ME/ST


TEATR ME/ST – profesjonalny teatr niezależny, działający od 2012 roku w Pawilonie SARP przy ul. Foksal 2 w Warszawie (wejście przez Pałac Zamoyskich).

 

W repertuarze teatru znajdują się autorskie, prapremierowe spektakle, które powstają unikalną metodą wypracowaną przez artystów tworzących trzon zespołu: Magdalenę Engelmajer oraz Szymona Turkiewicza.

 

Sztuki teatralne prezentowane w TEATRZE ME/ST poruszają tematykę relacji międzyludzkich oraz mechanizmów, jakie wpływają na człowieka uwikłanego w kwestie społeczne oraz cywilizacyjne.

 

Teatr stroni od spektakli politycznych, skupiając się na tematach uniwersalnych, ukazując je z zaskakującej, nieoczywistej perspektywy.

 

Obecnie w repertuarze TEATRU ME/ST znajdują się następujące tytuły: „Instynkt Macierzyński”, „Stosunki Prawne”, „MAMA”, „TRANSEMOCJE”, „Strefa Komfortu”.

 

TWÓRCY

Pomysłodawcami oraz inscenizatorami wszystkich przedstawień teatru jest dwójka artystów: Magdalena Engelmajer oraz Szymon Turkiewicz, którzy współpracują ze sobą od 2002 roku. W latach 2001-2007 współtworzyli oraz prowadzili Teatr Zakład Krawiecki we Wrocławiu, a od 2009 roku jako Duet Artystyczny ME/ST a następnie TEATR ME/ST działają w Warszawie.

 

Aktorzy współpracujący:

 

Dagmara Bąk, Aleksandra Tomaś, Anna Maria Guzik, Sławomir Głazek, Sławomir Mandes

 

METODA ME/ST

Prace nad spektaklem rozpoczynają się w momencie, gdy napisane jest około 60 procent tekstu nowej sztuki. Inscenizacją spektaklu, tworzeniem kostiumów, scenografii zajmuje się Magdalena Engelmajer. Szymon Turkiewicz odpowiedzialny jest za tekst oraz muzykę. Twórcy inscenizują nowe dzieło, dzieląc się reżyserią, i biorąc jednocześnie bezpośredni udział w tworzonym spektaklu (Magdalena Engelmajer występuje na scenie, Szymon Turkiewicz bierze „pośredni udział” jako głos z offu,  graa lub miksuje muzykę na żywo).

Pozostałe 40 procent tekstu sztuki powstaje w trakcie prób. W ten sposób zostaje stworzone dzieło teatralne, które współgra z temperamentem aktorów oraz tego, w jaki sposób pracuję na scenie, realizując artystyczne zamierzenia głównych twórców teatru.

 

FINANSOWANIE ME/ST
TEATR ME/ST każdego roku stara się o wsparcie finansowe m.st. Warszawy.

W 2018 roku działalność repertuarowa teatru otrzymała dofinansowanie w ramach konkursy „Warszawskie Kalendarium Kultury”.

Wpisz szukane słowo i naciśnij ENTER
X