fbpx
TEATR ME/ST

MAGDALENA ENGELMAJER


Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, prezenterka, scenograf, projektantka kostiumów teatralnych, organizatorka działań artystycznych, autorka warsztatów personalnych pod kątem metod aktorskich.

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, wydział zamiejscowy we Wrocławiu. Od 2001 roku współpracuje z reżyserem Szymonem Turkiewiczem prowadząc Teatr Zakład Krawiecki we Wrocławiu, który w 2009 roku został przeniesiony do Warszawy i przemianowany na TEATR ME/ST (Duet Artystyczny ME/ST Magdalena Engelmajer/Szymon Turkiewicz).

 

Przygotowała wiele ról, za które otrzymała nagrody na festiwalach w Polsce i za granicą. Między innymi Grand Prix na festiwalu Tczew Zdarzenia 2005 oraz nagrodę publiczności za rolę w spektaklu „AAA pracy szukam, matkę oddam”. W swojej karierze otrzymała także tytuł Najlepszej Aktorki Dolnego Śląska. W 2007 roku została całoroczną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego a w 2013 otrzymała Stypendium Twórcze od m.st. Warszawy.

 

Jej praca, polega także na realizacji i organizacji akcji społecznościowo-teatralnych przyciągających do teatru nowych widzów (Niedziele Teatralno-Kulinarne, Kobiece Weekendy, Wspólna Sztuka). Poza tym, zajmuje się zdobywaniem funduszy, projektowaniem scenografii i kostiumów. Istotnym elementem jej aktywności zawodowej jest tworzenie i prowadzenie autorskich warsztatów personalnych pod kątem metod aktorskich.

WEŹ UDZIAŁ W WARSZTATACH PROWADZONYCH
PRZED DOŚWIADCZONĄ AKTORKĘ!

Wpisz szukane słowo i naciśnij ENTER
X