fbpx
TEATR ME/ST

„O mnie i o tobie”


Podczas intensywnych warsztatów teatralnych prowadzonych przez twórców z  TEATRU ME/ST, jedenaście utalentowanych aktorek-amatorek miało za zadanie opowiedzieć historie związane ze swoim życiem. Rodzinne tragedie, ulotne chwile szczęścia, życiowe sukcesy i porażki, momenty, które odmieniły bieg wydarzeń… To wszystko i wiele więcej zostało ujęte w scenariusz sztuki  teatralnej, w której każdy odnajdzie cząstkę swojej codzienności.

„O mnie i o tobie” to coś więcej niż spektakl, to manifest odważnych, pewnych siebie i dumnych kobiet, które niejedno w życiu przeżyły i chcą o tym opowiedzieć innym.

 

WYSTĘPUJĄ:
Izabella Borowiec, Krystyna Gielecińska, Irena Kaczorowska,  Barbara Markowska, Izabella Pietura,  Jagoda Rewers,
Wanda Seroczyńska, Małgorzata Siemiątkowska,  Alina Szpilewska, Jolanta Apolonia Świtała, Ewa Złotkiewicz

 

SCENARIUSZ / MUZYKA / INSCENIZACJA: ME/ST
Organizatorzy, pomysłodawcy oraz opiekunowie artystyczni projektu: Magdalena Engelmajer i Szymon Turkiewicz

 

„KRZYŻÓWKA ŻYCIA”


Spektakl inspirowany wybitną dramaturgią światową, stworzony z myślą o wymagających widzach teatralnych. Pełne ekspresyjnych kreacji aktorskich sceny, zaskakują zróżnicowaniem nastrojów i ładunkiem emocjonalnym. Praca nad spektaklem była dla członków grupy TEATR WARSZAWA+50 dużym wyzwaniem.
Dzięki doskonalonym podczas warsztatów umiejętnościom, udało się osiągnąć wysoki poziom aktorstwa oraz ekspresji scenicznej. Absurd a`la Witkacy, głęboka dramaturgia psychologiczna w stylu Bergmana oraz różewiczowska groteska, skłaniają do  przemyśleń nad własnym życiem, tym jak postrzegamy siebie i innych ludzi.
Dodatkowym atutem spektaklu jest grana  na  żywo muzyka, która potęguje wrażenia sceniczne, tworząc organiczną całość z kreowanymi przez  aktorki-amatorki postaciami.
Spektakl został zrealizowany w ramach projektu TEATR WARSZAWA +50 współfinansowanego przez m.st. Warszawę.

 

WYSTĘPUJĄ:
Teresa Ferraris, Krystyna Gielecińska, Halina Kobyłecka, Irena Kaczorowska, Barbara Ogrodowicz, Izabella Pietura, Małgorzata Siemiątkowska, Wanda Seroczyńska

 

SCENARIUSZ / MUZYKA / INSCENIZACJA: ME/ST
Organizatorzy, pomysłodawcy oraz opiekunowie artystyczni projektu: Magdalena Engelmajer i Szymon Turkiewicz

„TURNUS KREATYWNEGO SENIORA”


To spektakl teatralny, który wieńczy całoroczną pracę warsztatową w ramach projektu realizowanego przez twórców z Fundacji Artystycznej ME/ST przy wsparciu finansowym m.st. Warszawy.  Akcja sztuki została umiejscowiona na fikcyjnym turnusie wakacyjnym, podczas którego bohaterki muszą się wykazać talentem aktorskim, wokalnym i tanecznym. Spektakl porusza istotne dla każdego seniora zagadnienia m.in.: aktywności, relacji z innymi ludźmi, twórczości a także seksualności.  „Turnus Kreatywnego Seniora” to zabawna, wciągająca a momentami wzruszająca opowieść, brawurowo zagrana przez aktorki-amatorki. Sztuka wciąga wartką akcją, wyrazistymi postaciami i profesjonalną realizacją sceniczną. Scenariusz sztuki zawiera teksty napisane przez uczestników warsztatów, które zostały zredagowane i ułożone w spójną całość przez Magdalenę Engelmajer i Szymona Turkiewicza (twórców teatralnych z TEATRU ME/ST). Spektakl „Turnus Kreatywnego Seniora” to propozycja dla tych, którzy chcą od życia więcej i pragną być aktywni w każdym wymiarze, także artystycznym.

 

WYSTĘPUJĄ:
Halina Bednarska, Izabella Borowiec, Elżbieta Chaluś, Anna Czarnecka, Teresa Ferraris, Krystyna Gielecińska, Danuta Kaźmierczak, Irena Kaczorowska, Halina  Kobyłecka,  Halina Lorek-Kacprzak, Barbara Ogrodowicz, Jolanta Pacewicz, Izabella Pietura, Zofia Pawłowska, Wanda Seroczyńska, Małgorzata Siemiątkowska

 

SCENARIUSZ / MUZYKA / INSCENIZACJA: ME/ST
Organizatorzy, pomysłodawcy oraz opiekunowie artystyczni projektu: Magdalena Engelmajer i Szymon Turkiewicz

 

„BAJA”


„BAJA” to spektakl łączący pokolenia, którego scenariusz jest inspirowany przypowieściami i bajkami z różnych zakątków świata.
Główna bohaterka odbywa podróż do krainy bajek, którą zalecił jej psychoanalityk. Według recepty, którą wypisuje: aby uspokoić rozedrgane nerwy, należy stosować jedną bajkę przed i po zaśnięciu.
Czy we współczesnym świecie są nam jeszcze potrzebne bajki?
Czy bajkowa poetyka może uratować nas przed codziennymi troskami?
Osiem utalentowanych aktorek-amatorek wprowadza widza w magiczny świat bajek, z których każda kończy się ponadczasową mądrością. To barwna, pełna humoru i zaskakujących postaci opowieść tym, że nasze życie to bajka, i tylko od nas zależy jak zostanie opowiedziana.

 

Spektakl kierowany jest do widzów od 7 roku życia. Twórcom szczególnie zależy na tym, aby na pokazy sztuki przychodzili dziadkowie ze swoimi wnukami oraz rodzice z dziećmi.
Międzypokoleniowa widownia zapewnia niezwykłą atmosferę wspólnego spędzania czasu w teatrze.

 

WYSTĘPUJĄ:
Teresa Ferraris, Halina Kobyłecka, Irena Kaczorowska, Barbara Ogrodowicz, Izabella Pietura, Małgorzata Siemiątkowska, Wanda Seroczyńska

 

SCENARIUSZ / MUZYKA / INSCENIZACJA: ME/ST
Organizatorzy, pomysłodawcy oraz opiekunowie artystyczni projektu: Magdalena Engelmajer i Szymon Turkiewicz

 

Wpisz szukane słowo i naciśnij ENTER
X